RekommenderadPremium
Pilot Sport Cup 2 R
22 storlekar · från 7 574 kr
Ultimata bandäcket för dig som vill sätta den absolut snabbaste varvtiden möjlig, dock med sämre slitagebild än "vanliga" cup 2. Är du ute efter det däck som kommer få din sportbil runt banan snabbast - är detta däck ett enkelt val.
Ingår alltid hos Däckgruppen
- • Montering och balansering
- • Miljöavgift och kassering av dina gamla däck
- • Kostnadsfri rådgivning om rätt däck för din bil
Passar däcket din bil?
Ange registreringsnumret så visar vi vilka storlekar som passar.
22 st passande
| Dimension | EU-märkning | Lager | Pris | Åtgärd |
|---|---|---|---|---|
DD73 | 0193(32) | 7 574 kr/st | Köp | |
DD74 | 032 | 8 701 kr/st | Läs mer | |
DD74 | 010(32) | 9 404 kr/st | Köp | |
DD73 | 032 | 9 449 kr/st | Läs mer | |
DD | 032 | 10 021 kr/st | Läs mer | |
DD73 | 032 | 8 634 kr/st | Läs mer | |
DD73 | 032 | 8 193 kr/st | Läs mer | |
DD | 032 | 9 608 kr/st | Läs mer | |
DD73 | 010(12) | 8 145 kr/st | Köp | |
DD74 | 016 | 9 706 kr/st | Köp | |
DD74 | 032 | 9 706 kr/st | Läs mer | |
CD75 | 04 | 16 985 kr/st | Läs mer | |
DD74 | 011 | 10 480 kr/st | Läs mer | |
DD74 | 024 | 12 998 kr/st | Läs mer | |
CD74 | 06(32) | 13 339 kr/st | Köp | |
DD74 | 06(13) | 17 568 kr/st | Köp | |
DD74 | 032 | 11 299 kr/st | Läs mer | |
DD74 | 032 | 9 371 kr/st | Läs mer | |
CD74 | 01 | 10 111 kr/st | Läs mer | |
DD73 | 016(23) | 11 199 kr/st | Köp | |
| – | 08(32) | 11 928 kr/st | Köp | |
CD | 032 | 15 948 kr/st | Läs mer |
Michelin Pilot Sport Cup 2 R275/35R19 | 100 | Y
DD730193(32)7 574 kr/stKöpMichelin Pilot Sport Cup 2 R285/35R19 | 103 | Y
DD740328 701 kr/stLäs merMichelin Pilot Sport Cup 2 R305/30R19 | 102 | Y
DD74010(32)9 404 kr/stKöpMichelin Pilot Sport Cup 2 R265/35R20 | 102 | Y
DD730329 449 kr/stLäs merMichelin Pilot Sport Cup 2 R265/35R20 | 99 | Y
DD03210 021 kr/stLäs merMichelin Pilot Sport Cup 2 R275/30R20 | 97 | Y
DD730328 634 kr/stLäs merMichelin Pilot Sport Cup 2 R275/35R20 | 102 | Y
DD730328 193 kr/stLäs merMichelin Pilot Sport Cup 2 R285/30R20 | 99 | Y
DD0329 608 kr/stLäs merMichelin Pilot Sport Cup 2 R295/30R20 | 101 | Y
DD73010(12)8 145 kr/stKöpMichelin Pilot Sport Cup 2 R305/30R20 | 103 | (Y)
DD740169 706 kr/stKöpMichelin Pilot Sport Cup 2 R305/30R20 | 103 | Y
DD740329 706 kr/stLäs merMichelin Pilot Sport Cup 2 R315/30R20 | 104 | Y
CD750416 985 kr/stLäs merMichelin Pilot Sport Cup 2 R315/35R20 | 110 | Y
DD7401110 480 kr/stLäs merMichelin Pilot Sport Cup 2 R325/30R20 | 102 | Y
DD7402412 998 kr/stLäs merMichelin Pilot Sport Cup 2 R335/30R20 | 108 | Y
CD7406(32)13 339 kr/stKöpMichelin Pilot Sport Cup 2 R345/30R20 | 106 | Y
DD7406(13)17 568 kr/stKöpMichelin Pilot Sport Cup 2 R295/30R21 | 102 | Y
DD7403211 299 kr/stLäs merMichelin Pilot Sport Cup 2 R305/30R21 | 107 | Y
DD740329 371 kr/stLäs merMichelin Pilot Sport Cup 2 R315/30R21 | 105 | Y
CD740110 111 kr/stLäs merMichelin Pilot Sport Cup 2 R325/30R21 | 108 | Y
DD73016(23)11 199 kr/stKöpMichelin Pilot Sport Cup 2 R335/30R21 | 109 | Y
08(32)11 928 kr/stKöpMichelin Pilot Sport Cup 2 R345/30R21 | 111 | Y
CD03215 948 kr/stLäs mer
